Ajalugu

The Dublineri lugu

Sa võid sõita laevaga Soome või Rootsi, autoga Lätti või Itaaliasse, lennata lennukiga Ameerikasse või Austraaliasse. Igal pool võid avastada midagi uut ja huvitavat nii looduses, kaupluses kui söögitoas, kuid väga tihti kohtad ka seda mis on olnud ja mis kordub taas. Peaaegu igas maailma riigis on tänavatel sarnased autod, Hiina restoran ja Hiltoni hotell, kuid veel on üks nähtus, mida võib kohata pea igas maailma riigis, see on IIRI PUBI ehk Irish Pub. Nendesse kohtadesse sisse astudes leiad juba ukselt Guinnessi ja Jamesoni suured ja väljakutsuvad logod ning saalis võtab Sind vastu lõbus ja tujuküllane meeleolu.

Tõelises Iiri pubis valitseb alati vaba ja üksmeelne õhkkond, kus valge pluusi ja pintskuga pankur ja pisut räbaldunud teksastes hauakaevaja vahetavad muljeid kui võrdne võrdsega, kus päevast päeva meedias klohmida saanud minister jagab ajakirjanikuga ühte küüslauguleiva kausikest ja kuhu on tulnud ülirikas ärimees maani sooblinahast kasukasse riietunud kaasaga peale järjekordset heategevustsseremooniat klaasikest lõõgastavat märjukest maitsma. Iiri pubis on alati lõbus, sellepärast sinna tullaksegi vahest üksi, vahest kaksi ja vahest sõprade või töökaaslaste pundiga.

Kui Hemingway kunagi ütles, et igas sadamas on vähemalt üks eestlane, kas siis iirlasi on pea igas maailma nurgas palju rohkem? Või on hoopis iirlased suutnud inimkonnale välja töötada ühe geniaalse lõõgastumisvormi, mis sobib sõltumata rahvusest, vanusest ja nahavärvist? Igatahes leiab Iiri Pubisid kõikjalt maailmast ja sarnaselt on nii mõnelgi nendest nimeks The Dubliner – Dublinlane ja see ei ole üks suur kett nagu McDonalds vaid selline nimi on pandud selleks, et nii kohalikule elanikule kui ka sissesõitnud turistile asi lihtsaks muuta – see on Irish Pub.

Tallinna The Dubliner Pubi loomisel on püütud  just neid traditsioone ja elamusi külalistele ja elanikele lähemale tuua, mida audentne Iiri Pubi mujal maailmas pakub.   Iiri Pubile kohase õlle- ja napsivaliku kõrvale pakume ka suupisteid ja kehakinnitust Vana Villemi Kõrtside kohaselt laias valikus ja sõbralike hindadega.

Peatse kohtumiseni,

Vana Villem