Ajalugu

“Karja Keldri” lugu

Tõenäoliselt on “Karja Kelder” Tallinna vanim kõrts, sest Georg Carl Pfaff alustas olemasoleval kinnistul õlletootmist juba 1832. aastal.
Edukas õlletööstus sai nimeks õlleklubi “Revalia”. 1912.a. ostis kinnistu ärimees G.Gutkin, kes ehitas siia 1924.a. välisukse ja trepi keldrisse, kus tänapäevani kõrts töötabki.

Ajavahemikus 1924 – 2000.a. on kõrtsi miljöös toimunud palju muudatusi. Kui Eesti ajal müüdi siin põhiliselt Saaremaa õlut, siis Nõukogude võimu aastatel domineeris Saku õlletööstuse õlu.
Mäletatavasti oli “Karja Kelder” Nõukogude võimu ajal üks väheseid õllerestorane, kus hommikust õhtuni ukse taga pikka järjekorda kohata võis.
Nõukogude süsteem ja nn. Gorbatsovi alkoholi-poliitika viisid 80-ndate lõpus “Karja Keldri” sulgemiseni. 1992.a. oli Saku õlletehas see, kes vanale traditsioonile taas eluvaimu sisse puhus, hakates siin pidama oma esindusrestorani.

1998.a. suvel läksid ohjad üle Vana Villemile, kes kohe ka “Karja Keldrile”uue näo ja ilme andis.
Seoses tervisekaitse nõuete karmistumisega renoveeriti 2002.a. suvel kogu “Karja Kelder” täielikult.

Täna võib “Karja Keldris” valida umbes 50 erineva õlle seast sobiva keelekastme, paljude erinevate toitude hulgast sobiva kehakinnituse ning sügisest kevadeni nautida laupäevaõhtuti elavat muusikat.